— Aktivity SLS z.s. —
 

Pietní místa

15.04.2019

Přichází sedmdesáté čtvrté svobodné jaro. Pietní akce začínají vždy v březnu ve Slezsku a na Ostravsku, v dubnu se připojuje Brno a jižní Morava.

Ve středu 20. března 2019 uspořádalo vedení městyse Budišova u Třebíče ve spolupráci se Základní školou Budišov za podpory MO ČR, Spolku židovských odbojářů a vojáků a Komunitního centra pro válečné veterány promítání filmu "Bojovníci z východní a západní fronty. Deníček RAF".

Sokolovo

08.03.2019

Každý Buzulučan viděl a zná dům číslo popisné 69 na Čapajevově ulici. Na domě je pamětní tabulka s reliéfem zobrazujícím mladého muže s vojenskou lodičkou na hlavě. Je to Otakar Jaroš, hrdina českého i ruského lidu. V tomto domě žil od února 1942 do ledna 1943. Do Buzuluku přijel jako vojín a velitel první roty v 1. čsl. samostatném polním...

123. výročí narození armádního generála a prezidenta Československé republiky

Z pietního aktu u hrobu Ludvíka Svobody v Kroměříži přikládáme projev emeritního starosty města Podivín plk. v. v. Vlastimila Němečka.


- Projekty -

SLS z.s. realizuje tyto projekty

Ženy bojující

Internetová výstava je věnována československým ženám ...

Karpatsko-dukelská operace (1944)

Internetová výstava a multimediální průvodce je věnován československým a sovětským vojákům, kteří v Karpatsko dukelské operaci bojovali.

Bojovali za Československo

Výstava je věnována Československé zahraniční armádě za druhé světové války.

- Sponzoři a partneři v našich projektech -